Our people

Settlor of the Perivoli Schools Trust: The Perivoli Trust

Trustees of the Perivoli Schools Trust: Soraj Bissonauth, Fareed Soreefan, Yolandi Roos

Advisor to the Perivoli Schools Trust:: James Alexandroff (Settlor of the Perivoli Trust)

Management

Mike Chart

Project Director

Namibia

Mike Chart

Country Director

Malawi

Maya Kafuwa

Country Director

Zambia

TBC

Country Director

Botswana

TBC

Country Director

Michaela Nangombe

National Perivoli Trainer

Responsible for Regional Co-Ordinator co-ordination

Patricia
Munene

National Perivoli Trainer

Responsible for Module and Material Development and Class Monitoring

Mathew
Mathew

National Perivoli Trainer

Responsible for Trainer Evaluation & Class Monitoring

Erongo Region

Woudy Strauss

Regional Coordinator

Martina Nel

Trainer

Jermai Cloete

Trainer

Emma Kauteza

Trainer

Lisa Jefferies

Trainer

Joline de Bruin

Trainer

Karas Region

Dahafa Kashindulika

Regional Coordinator

Rayheda Losper

Trainer

Alwina Cornelius

Trainer

Elizabeth Himbileimo

Trainer

Kavango East Region

Maria Teresa Ngonga

Regional Coordinator

Loide Maseka

Trainer

Celeste Sahombo

Trainer

Jacob Maurisu

Trainer

Johanna Neghodi

Trainer

Anton Kamerika

Trainer

Kavango West Region

Elizabeth Kankumbi

Regional Coordinator

Petrus Sirongo

Trainer

Anna Mukuve

Trainer

Matheus Sitareni

Trainer

Khomas Region

Caroline Kavere

Regional Coordinator

Beatrice Tjaveondja

Trainer

Morning Andreas

Trainer

Loide Amon

Trainer

Jamoo Nawala

Trainer

Anita Ngairo

Trainer

Ohangwena Region

Katrina Nefungu

Regional Coordinator

Matrika Shando

Trainer

Martha Iipumbu

Trainer

Emily Iipadhi

Trainer

Anna Kapweya

Trainer

Secilia David

Trainer

Hertha Kuume

Trainer

Omaheke Region

Muuondjo Kanduuombe

Regional Coordinator

Selina Kavari

Trainer

Wilhelmina Kambirong

Trainer

Betueline Karieue

Trainer

Omusati Region

Jason Titus

Regional Coordinator

Paulus Petrus

Regional Coordinator

Andreas David

Trainer

Beata Edward

Trainer

Ndahalamo Ngashikwao

Trainer

Maggy Samuel

Trainer

Evelina Taapopi

Trainer

Anna Ausiku

Trainer

Loide Shaimange

Trainer

Hylia Shingulu

Trainer

Humu Raetoumba

Trainer

Ulikule Kuhatumwa

Trainer

Otjozondjupa Region

Fina Kandume

Regional Coordinator Otjozondjupa North

Barbina Ndauendapo

Regional Coordinator Otjozondjupa Central

Mary Cholast

Trainer

Roswitha Uses

Trainer

Klerida Ubu-Khaes

Trainer

Hanna Nghitoolwa

Trainer

Ernesta Kazombiaze

Trainer

Oshana Region

Columbia Eiman

Coordinator Oshana West

Rosalia Shilumbu

Coordinator Oshana East

Maria Musambani

Trainer

Esther Mushili

Trainer

Gino Eiman

Trainer

Johanna Shipushu

Trainer

Albertina Namandje

Trainer

Oshikoto Region

Ester Sunday

Coordinator

Debora Omaluvo

Trainer

Viktoria Shithigona

Trainer

Karina Gurias

Trainer

Johana Siloiso

Trainer

Hilma Amakali

Trainer

Kunene Region

Fernando Ngombe

Coordinator

Sofia Hansen

Trainer

Lukas Muhimba

Trainer

Obedience Benjamin

Trainer

Lilongwe Region

Rachel Mauluka

Coordinator

Beatrice Nyirenda

Coordinator

Titan Madomba

Patrick Mwale

Trainer

Merriam Jimu

Trainer

Kondwani Chimpikizo

Trainer

Emily Duncan

Trainer

Mary Mambala

Trainer

Jane Nthenda

Trainer

Dingalizwe Ngaiyaye

Trainer

Clara Chizola

Trainer

Sibongile Ntonga

Trainer

Tadala Jamu

Trainer

Clara Selemani

Trainer

Lusaka Region

Siphewe

Link Coordinator GRi

Chiinza

Link Coordinator GRi

Allan Tembo

Trainer

Clementia Mulungushi

Trainer

Jackline Simoonga

Trainer

Judith Nayunda

Trainer

Moses Kapala

Trainer

Royd Simatendele

Trainer